Partneři projektu

  • Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v České republice
  • Šprechtíme
  • AHK
  • IHK Regensburg für Oberpfalz / Kelheim
nepřihlášení škola/firma
přihlásit / registrovat

Aktuality

COVID-19 a projekt během trvání pandemie

Pravděpodobně nikomu nepřišlo počátkem roku na mysl, že svět zastihne pandemie, která přeroste do takových rozměrů. Onemocnění se rozšířilo neuvěřitelně rychle a než se člověk nadál, je celá Evropa zaplavena zákeřným virem COVID-19. Smutné události posledních týdnů ochromily celou Evropu a bohužel se rovněž dotkly i projektu Němčina nad zlato.

S ohledem na mimořádná nařízení vlády České republiky byla zavřena všechna školská zařízení, následkem čehož musely být zastaveny také jazykové animace. Tandem však již přijal nutná opatření a čas rozhodně nebude promarněn. Vypracováváme důkladně a do detailu nové koncepty, aby mohly být jazykové animace od září opět uvedeny do běhu ještě efektivněji.


Projekt Němčina nad zlato pokračuje již čtvrtým rokem

Spolupráce mezi ziskovou a neziskovou sférou. Mezi firmou a školou. Nejen o tom je projekt Němčina nad zlato, který letos zahájil svůj 4. ročník.

Firmy působící na českém trhu mnohdy potřebují absolventy se znalostí německého jazyka a neváhají se do jazykového vzdělání aktivně zapojit. Nabízí tak studentům nejen lepší vzdělání, ale i kariéru ve svých řadách.

Jedním z partnerů je společnost ADP, která poskytuje německým firmám služby v oblasti mzdového účetnictví. V listopadu se proto na Obchodní akademii Plzeň uskutečnila prezentace této firmy.

Díky její finanční podpoře se mohou vybrané skupiny žáků účastnit jazykových animací pod vedením zkušených animátorů z Tandemu. Žáci si prohlubují odbornou slovní zásobu, která jim umožní ucházet se o místa v německy mluvících firmách. Na jaře je ještě čeká exkurze do firmy ADP a někteří žáci zde absolvují i pracovní stáže.


Němčina nad zlato: zakončení 3. ročníku výuky němčiny na středních školách

V polovině června proběhlo slavnostní předání certifikátu studentům Střední průmyslové školy strojnické a Střední odborné školy profesora Švejcara v Plzni za absolvování nepovinné výuky němčiny v roce 2018/2019. Slavnostně tak byl zakončen již třetí ročník projektu Němčina nad zlato, který podporuje výuku němčiny na středních školách a jejich propojení s firmami se zájmem o německy hovoříci absolventy. Více o předání lze nalézt na stránkách Tandemu Plzeň.

Sociální sítě Tandemu

Projekt realizuje

Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem​ při ZČU v Plzni
Riegrova 17
306 14 Plzeň

E-mail: vesely@tandem-org.cz
Web: tandem-org.cz

Tel.: +420 736 509 684